Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Styczeń 22 2019 21:00:44
Matematyka

MandrivaSP Nowogród BobrzańskiLicznik odwiedzin
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Mapa odwiedzin
Locations of visitors to this page
Google PageRank
Aktualny PageRank strony matilinspnb.dbv.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Biblioteka matematyki -> Książki -> "Geometria. Przegląd wybranych zagadnień dla uczniów i studentów"

"Geometria. Przegląd wybranych zagadnień dla uczniów i studentów"

Opracowanie niniejsze z zakresu geometrii ujętej w programach szkół średnich ogólnokształcących i technicznych ma na celu powtórzenie, przypomnienie, ugruntowanie i zebranie w całości tej części materiału, która jest podstawą realizacji programu nauczania technicznej szkoły wyższej oraz uzupełnienie braków wynikających z ewentualnego zaniechania realizacji pełnego programu w szkole średniej.

Należy wyraźnie podkreślić, że decydując się na formę repetytorium, ograniczono się tylko do przedstawienia nieznacznej części materiału zawartego w programie szkoły średniej. Jednak wydaje się, że podano tutaj większość informacji niezbędnych do realizacji programu przewidzianego dla wyższych szkół technicznych, szczególnie na wydziałach kształcących inżynierów konstruktorów w różnych specjalnościach.

Opracowanie to może służyć studentom jako encyklpedyczny zbiór informacji, których niekoniecznie trzeba uczyć się na pamięć, lecz które warto mieć "pod ręką" w razie potrzeby.

Wprowadzono także dodatkowo informacje wykraczające poza obowiązkowy programy szkoły średniej w celu umożliwienia osobomo chętnym poszerzenie wiadomości.

Znajomość geometrii elementarnej w zakresie planimetrii i stereometrii jest podstawą do realizacji zajęć z geometrii wykreślnej, a także może być pomocna w nauce geometrii analitycznej na poziomie wyższej szkoły technicznej. Materiał umożliwia także powtórkę podstawowych wiadomości z zakresu rysunku technicznego, na kanwie których realizowany jest program grafiki inżynierskiej w szkołach wyższych.

W programie repetytorium skomasowany jest materiał realizowany w czsie nauczania w kilku kolejnych klasach, lecz rozrzucony w kilku podręcznikach szkoły podstawowej oraz średniej, co utrudnia szybkie znalezienie potrzebnej informacji.

Coraz popularniejsza obecnie praktyka przyjmowania studentów na uczelnię bez egzaminu wstępnego eliminuje konieczność powtórki materiału bezpośrednio przed rozpoczęciem studiów, co jest często przyczyną niedostatku (pamięć nie zawsze sięga daleko wstecz ) podstawowych wiadomości niezbędnych do opanowania programu nauczania.

W następstwie tego niektóre przedmioty wydają się trudne i niezrozumiałe, a braki w podstawach powodują często negatywne oceny w różnego rodzaju sprawdzianach i zniechęcają do nauki przedmiotu.

W ramach repetytorium zwrócono uwagę na rozwijanie umiejętności ścisłego myślenia, czyli kojarzenia poznanych faktów, wyciągania wniosków i umiejętnego ich stosowani, ograniczając równocześnie konieczność pamięciowego przyswajania informacji.

(źródło: wstęp do książki)
Info o książce:

Cena: ok. 34 zł

Gdzie nabyć: http://www.arkady.com.pl

Autor: Anna Błach

Wydawnictwo: Arkady

Rok wydania: 1998

Ilość stron: 144
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Znajdź
O nas
Chcesz dowiedzieć się: Co to za strona? Kiedy, kto i jak ją tworzy? Jaki jest cel tworzenia tej strony?
Zapraszamy do działu
O NAS
Tłumacz/Translate
Podziel się tą stroną
Share
Witamy Użytkowniku


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Lubię to!!
Jesteśmy na NK
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,129,282 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl